top of page

Bireysel Psikoterapi

18 yaş ve üstü danışanlarla bireysel olarak yapılan psikoterapi şeklidir. Her psikoterapist aldığı eğitimlere göre bir veya birden fazla psikoterapi yöntemi kullanabilmektedir. Kliniğimizde başta bilişsel davranışçı terapi, diyalektik davranışçı terapi ve şema terapi olmak üzere birden fazla terapi yönteminin kullanıldığı eklektik yaklaşım tercih edilmektedir.

4_edited.jpg

Geçmişte yaşadığımız travmatik olaylar, ilişkisel problemler gibi nedenler bedenimizde, zihnimizde ve ruhumuzda sıkıntılara yol açabilir. Bazen yardım almadan bu gibi durumların üstesinden gelebilirken bazı zamanlar bu durumlardan tek başımıza kurtulamadığımızı fark ederiz.

 

Günlük hayat rutinimizi devam ettirmekte zorlandığımızda, sağlığımızda fizyolojik olarak açıklanamayan sıkıntılar ortaya çıktığında, olumsuz duygu ve düşünceler bizi rahatsız ettiğinde bir ruh sağlığı uzmanından destek almak isteyebiliriz. 

Psikoterapi yalnızca psikolojik sıkıntı yaşadığımızda tercih edilecek bir araç değildir. Kim olduğumuzu keşfetmek, yaşamda anlam bulmak, hayattaki rollerimizde daha iyiye gitmek; kısacası "kendimizi gerçekleştirmek" için de psikoterapi kesinlikle tercih edilmelidir.

bottom of page